17.10.2021

Kolejny komplet na podium, WIECZOREK 1, LACHMAN 2, WOŹNIAK 3

16 października Poznaniu w hali UAM przy ulicy Zagajnikowej odbył się drugi w tym sezonie Puchar Polski juniorów we florecie kobiet i mężczyzn.

Kolejny raz na najwyższych stopniach podium stanęły podopieczne Tomasza Ciepłego. Tym razem zamieniły się miejscami. Zwyciężyłam Aleksandra Wieczorek pokonując w finale 15:9 Antoninę Lachman. Aktualnie nasze zawodniczki zajmuję dwa pierwsze miejsca na liście klasyfikacyjnej PZS w kategorii junior i mają bardzo duże szanse na start w Mistrzostwach Europy (Nowy Sad) 27.02.2022 oraz w Mistrzostwach Świata, które odbędą się na początku kwietnia w Dubaju.

3 miejsce Malwina Kołodziejczyk UKS DE LA SALLE Gdańsk

3 miejsce Karolina Żurawska Torurńska Akademia Floretu

We florecie mężczyzn zwyciężył Mateusz Kwiatkowski AZS-AWFiS Gdańsk pokonując w finale Mikołaja Płaszczewskiego Warta Muszkieterowie Poznań