24.01.2021

Synoradzka, Wojtkowiak, Bem na podium Pucharu Polski seniorów w Poznaniu!!!

24 styczna w Hali UAM przy ulicy Zagajnikowej w Poznaniu odbył się Puchar Polski Seniorów we florecie kobiet i mężczyzn. We florecie kobiet na najniższym Stopniu podium stanęła podopieczna Włodzimierza Węcławka Martyna Synoradzka, która przegrała w półfinale z Julią Walczyk 12:6. 5 miejsce zajęła druga podopieczna trenera Włodzimierza Węcławka Martyna Jelińska. Walki o awans do szerokiego finału przegrały Antonian Lachman oraz Aleksandra Wieczorek, które zajęły odpowiedni miejsca 9 i 11. Turniej wygrała Julia Walczyk KU AZS-UAM POZNAŃ, która pokonała w finale koleżankę klubową Hannę Łyczbińską. Obok Martyna Synoradzkiej na najniższym stopniu podium stanęła Natalia Gołębiowska KS DE LA SALLE GDAŃSK.

We florecie mężczyzn turniej zwyciężył Leszek Rajski WROCŁAWIANIE, który pokonał w finale Michała Siessa KS AZS-AWFiS GDAŃSK 15:8. Na trzecim miejscu zakończyli turniej Adrian Wojtkowiak (tr. Włodzimierz Węcławek) oraz Maciej Bem ( tr. Tomasz Ciepły).