28.02.2020

Maciej Bem brązowym medalistą Mistrzostw Europy juniorów - Poreč 2020

Fantastyczny występ Macieja Bema w Mistrzostwach Europy juniorów rozgrywanych w Poreč.

Podopieczny Tomasz Ciepłego w drodze do brązowego medalu pokonał w tabeli 1/32 Holendra Dualeh Quincy 15:9. W walce o wejście do szerokiego finału Maciej pokonał Włocha Di Tommaso Alessio 15:13 W ćwierćfinale Bem musiał stoczyć walkę z kolegą z druźyny Janem Jurkiewiczem, wlaka zakończyła się zwycięstwem Macieja 15:13. Jurkiewicz  (trener Krzysztof Żurawski) ostatecznie zajął 8 miejsce. W półfinale Maciej przegrał z Rosjaninem Borodachev Kirill. W finale wystąpili bracia Borodachev Kirill i Anton tym razem o dwa trafienia lepszy był Kirill. Obok Bema na najniższym stopniu podium stanął Marek Totusek Czechy.

12 miejsce zajął Adam Podralski (trener Andrzej Witkowski) natomiast na 29 miejscu zakończył turniej Jan Zakrzewski (trener Karol Wróblewski oraz Łukasz Mandes).