11.10.2019

Yvette Zborowska w szerokim finale w Bydgoszczy!!!

Miniona sobota upłynęła pod znakiem szermierczych zmagań naszych najmłodszych zawodników. W Bydgoszczy odbyły się XVIII Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy we florecie, które skupiły zawodników nie tylko z Polski ale także i z Łotwy. W gronie 345. startujących było 22. zawodników naszej sekcji. W turnieju rozgrywanym w trzech kategoriach wiekowych, najwyżej została sklasyfikowana Yvette Zborowska (U 12) zajmując miejsce w najlepszej ósemce turnieju. Awansu na podium pozbawiła niestety Yvette reprezentantka Łotwy - Orlava Alisa wygrywając pojedynek 8:4.  Tuż za szerokim finałem, na miejscu 9 uplasowało się rodzeństwo Woźniaków. Eryk Woźniak, który uległ Szczepanowi Duraj – UKS ATENTA GDAŃSK oraz Mira Woźniak po porażce z Szlutką Alicją z UKS GDAŃSKA SZKOŁA SZERMIERKI.