05.12.2018

Aleksandra Wieczorek w szerokim finale Pucharu Polski juniorów w Gdańsku.

W minioną niedzielę w gdańskiej szkole szermierki odbył się III Puchar Polski Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn. W rywalizacji kobiet najwyżej z Klubu AZS AWF Poznań sklasyfikowana została Aleksandra Wieczorek (tr Tomasz Ciepły), która zajęła 7 miejsce po jednopunktowej porażce z Alicją Kisielewską z Fundacji Gdańska Szkoły Floretu. Antonina Lachman bo dobrych eliminacjach grupowych, przegrała walkę o wejście do najlepszej 16 turnieju i zajęła miejsce 17. Podobnie Aleksandra Liszka, dobre walki w eliminacji grupowej i niestety przegrany pierwszy puchar i ostatecznie miejsce 19. Na ty samym etapie odpadła również Zuzanna Suchomska - miejsce 28, a puchar wcześniej Konstancja Cichocka (tr Krzysztof Szymkowiak) zajmując miejsce 42. Wśród mężczyzn najwyżej, na miejscu 12, został sklasyfikowany podopieczny tr Tomasza Ciepłego - Maciej Bem, a najlepszą 16 zamykał Aleksander Pera, który najpierw pokonał w zaciętej walce dużo wyżej rozstawionego zawodnika Budowlanych Toruń - Wiktora Stacherę, a później przegrał z późniejszym zdobywcą II miejsca Szymonem Mlickim – MDK Bydgoszcz. Puchar niżej odpadł Igor Woźniak, który również przegrał z Szymonem Mlickim i zajął ostatecznie 20 miejsce. W 32 uplasowali się także Szymon Pichłacz (tr Włodzimierz Węcławek) oraz Michał Fredrych (tr Krzysztof Szymkowiak) Pozostali zawodnicy zostali sklasyfikowani na dalszych pozycjach – 48 miejsce Antonii Bem, 56 miejsce Kamil Matusewicz oraz 58 miejsce Olaf Wiśnik.