28.10.2018

Maciej Bem na podium, Ola Wieczorek na 8 miejscu Pucharu Polski juniorów.

W sobotę 27 października w hali UAM przy ulicy Zagajnikowej w Poznaniu odbył się drugi Puchar Polski juniorów. We florecie mężczyzn najlepszym zawodnikiem z naszego klubu okazał się Maciej Bem. Podopieczny Tomasza Ciepłego, po przegranej w półfinale z Adamem Podralskim UKS ATENA GDAŃSK 15:09, zakończył turniej na najniższym stopniu podium. W najlepszej 16 mieliśmy jeszcze dwóch zawodników. Szymon Pichłacz, podopieczny Włodzimierza Węcłąwaka zakończył turniej na miejscu 14 oraz młody zawodnik, Igor Woźniak podopieczny Tomasza Ciepłego po wygranych dwóch walkach pucharowych z kolegami z klubu zakończył turniej na miejscu 15. Michał Fredrych po bardzo dobrym początku turnieju, 5 wygranych i jednej porażce w grupie, zakończył turniej na miejscu 20.  Turniej wygrał Adam Podralski który pokonał w finale 15:08 Jakuba Cierluka Fundacja Gdańska Szkoła Floretu.

40 miejsce Aleksander Pera

46 miejsce Kamil Matusewicz

47 miejsce Antoni Bem

61 miejsce Olaf Wiśnik

We florecie dziewcząt najlepszą zawodniczką z naszego klubu okazała się Aleksandra Wieczorek. Podopieczna Tomasza Ciepłego w ćwierćfinale przegrała 15:05 z Magdalenę Ławską Wrocławianie i zakończyła turniej na miejscu 8. W najlepszej 32 mieliśmy jeszcze 4 zawodniczki.

20 miejsce Antonina Lachman

24 Aleksandra Liszka

27 Konstancja Cichocka

31 Zuzanna Suchomska

Zuzanna Jóźwiak po przegranej walce klubowej z Konstancją Cichocka zajęła 38 miejsce. Turniej wygrała Renata Tomczak IKS LESZNO pokonując w finale Magdalenę Ławską 15:09 i tym samym zrobiła świetny prezent z okazji urodzin swojemu trenerowi Sławomirowi Mockowi.

W najbliższy weekend Maciej Bem i Aleksandra Wieczorek lecą do Londynu na Puchar Świata juniorów.