21.10.2018

Antonina Lachman i Szymon Pichłacz w szerokim finale w Gdańsku.

Dnia 20 października 2018 r w gdańskiej szkole szermierki odbył się II Puchar Polski juniorów młodszych. Spośród 16 startujących zawodników KS AZS AWF Poznań jedynie dwójce – Antoninie Lachman (tr Tomasz Ciepły) i Szymonowi Pichłaczowi (tr Włodzimierz Węcławek) udał się awans do najlepszej ósemki turnieju. Tosia w ćwierćfinale uległa dwoma punktami Karolinie Wasilczuk Pałac Młodzieżowy Syrena, a Szymon przegrał z Szymonem Milickim UKS MDK Bydgoszcz. Tuż za finałową ósemką, na miejscu 9 turniej zakończył Igor Woźniak (tr Tomasz Ciepły) który będąc wysoko rozstawionym po eliminacji grupowej (na trzecim miejscu) w walce o szeroki finał uległ Adamowi Jakubowskiemu UKS Atena Gdańsk. Bardzo blisko najlepszej 16 turnieju był Kamil Matusewicz (tr Krzysztof Szymkowiak), który zaledwie jednym trafieniem przegrał z dużo wyżej rozstawionym Alanem Pawskim Budowlani Toruń. W eliminacjach grupowych natomiast bardzo dobrze walczyły Aleksandra Nowakowska (tr Tomasz Ciepły), zdobywając komplet zwycięstw, w tym z późniejszą tryumfatorką turnieju – Malwiną Kołodziejczyk oraz Konstancja Cichocka (tr Krzysztof Szymkowiak), klasyfikując się na czwartym miejscu po grupach. Niestety w dalszej fazie turnieju Konstancja przegrała awans do najlepszej 16 turnieju z Zofią Ban z Warszawy, a Ola z Konstancją Kanas z Warty Muszkieterowie Poznań. Faza grupowa również była bardzo udana dla najmłodszej naszej zawodniczki – Zuzanny Wojewódzkiej (tr Luiza Wojewódzka), która wygrała 4 z 6 walk, co dało Zuzi zwolnienie z pierwszego pucharu i mimo porażki w następnym, kolejne punkty do listy klasyfikacyjnej juniora młodszego.