09.10.2018

Dwa 4 miejsca w Buenos Aires.

9 października zawodnik naszej sekcji rozpoczął start w III Młodzieżowych Igrzyskach  Olimpijskich w Buenos Aires.  Maciej Bem po dwóch walkach wygranych i trzech porażkach w grupie rozstawił się do turnieju głównego na 9 pozycji. W drodze do strefy medalowej pokonał – w 1/8 finału 15:3 Mathew Lima z Singapuru, w ćwierćfinale zwyciężył z nr 1 po eliminacji grupowej Meksykanina Diego Cervantesa 15:12. Walkę półfinałową z Francuzem Armandem Spichigerem (późniejszym złotym medalistą) przegrał 8:15 i w efekcie stanął do pojedynku o brązowy medal. Za rywala miał reprezentanta Danii Jonasa Winterberga-Poulsena. Podopieczny Tomasza Ciepłego rozpoczął bardzo dobrze pojedynek, prowadził nawet 13:9, ale końcówka walki należała do rywala, który zwyciężył 15:13. Maciej Bem ostatecznie zajął bardzo dobre 4  miejsce i potwierdził tym samym, że należy do ścisłej czołówki Światowej.

W turnieju drużynowym Maciej reprezentował drużynę Europa 3 z kolegami z Hiszpanii Santamaria Alonso, Bułgarii Ilieva Yoana, Francji Thepaut Venissia, Austrii Biro Aleksander orz Belgii Wasiak Axelle. W ćwierćfinale Europa 3 pokonała drużynę Europa 2. W półfinale nie poradziliśmy sobie z drużyną Europa 1 w której wystartowało pięciu  mistrzów Olimpiskich i jeden vice-mistrz.  W meczu o brązowy medal Europa 3 przegrała z Ameryką 1 i zajęła 4 miejsce.