11.06.2018

Igor Woźniak Mistrzem Polski młodzików!!!

W sobotę i niedzielę w Obornikach Śląskich zostały rozegrane indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików. We florecie chłopców wystartowało 120 zawodników, natomiast we florecie dziewcząt na planszach stawiło się 86 zawodniczek.

We florecie chłopców złoty medal Mistrzostw Polski młodzików wywalczył Igor Woźniak. Przez cały turniej indywidualny Woźniak stracił tylko 20 trafień zadając 96. Podopieczny Tomasza Ciepłego od początku sezonu udowadniał rywalom, że w tej kategorii wiekowej nie ma sobie równych i tytuł Mistrza Polski młodzików w tym sezonie będzie należał właśnie do niego. Srebrny medal zdobył rok młodszy Tomasz Gorczyca UKS ATENA GDAŃSK. Na najniższym stopniu podium stanęli Olszewski Mikołaj BUDOWLANI TORUŃ i Dawid Piosik IKS LESZNO. Antoni Bem zajął miejsce 27, Adrian Kapała 61, Jakub Gonda 89.

We florecie dziewcząt złoty medal wywalczyła Maja Szatarska  FUNDACJA GDAŃKS SZKOŁA FLORETU, która pokonała w finale Daniele Szpejne UKS DE LA SALLE GDAŃSK. Brązowe medale wywalczyły Lena Langa FUNDACJA GDAŃSKA SZKOŁA FLORETU  i Karolina Żurawska BUDOWLANI TORUŃ. Milena Zadora zajęła miejsce 11, Aleksandra Nowakowska miejsce 12, Anna Białecka 69 miejsce i Roksana Gałęska zakończyła turniej na miejscu 74.