03.06.2018

Igor Woźniak wygrywa XI Europejski Festiwal Szermierki!!!

Świetny występ Igora Woźniaka podczas XI Europejskiego Festiwalu Szermierki  (Memoriał Fechtmistrza Jana Nowaka). Podopieczny Tomasza Ciepłego od początku turnieju pokazał, że w tym dniu dysponuje wysoką formą. Po eliminacji grupowej Igor został rozstawiony z nr 1 do turnieju głównego. Warto wspomnieć, że Woźniak startował w turnieju o rak starszymi zawodnikami, więc tym bardziej zasługuję na pochwałę. W finale Igor pokonał zawodnika z Ukrainy Levgen Lazarenko. Wysoki 11 miejsce zajął Antoni Bem. Podopieczny Włodzimierza Węcłąwka przegrał po bardzo zaciętej walce z kolegą z Poznania Płaszczewskim Mikołajem Warta Muszkieterowie Poznań. Kamil Matusewicz zakończył turniej na 31 miejscu, natomiast Marcin Napieralski na 39.

W kategorii wiekowej U13 wygrał Gafe Alekss Łotwa, który pokonał w finale Węgra Bogdany Albert. Adrian Kapała zakończył turniej na miejscu 26.

W kategorii wiekowej U11 zwycięzcą turnieju został Anane Zakariya Francja, który pokonał w finale Leśniewskiego Maksymiliana UKS ATENA GDAŃSK. Eryk Woźniak zajął miejsce 45, Adam Grupiński zakończył turniej na miejscu 78.

W najmłodszej kategorii wiekowej U9 reprezentował nas Feliks Wiśnik. Felek zajął bardzo dobre 7 miejsce. W ćwierćfinale Felek stoczył bardzo wyrównany pojedynek z Francuzem Chino Constantin. Po trzech rundach na aparacie szermierczym widniał wynik 4:2 dla zawodnika z Paryża. Jak się później okazało Chino ostatecznie został zwycięzcą turnieju do lat 9