02.06.2018

Antonina Lachman zwycięża XI Europejski Festiwal Szermierki!!!

W niedzielę w hali sportowej  Uniwersytetu Adama Mickiewicza odbyły XI Europejski Festiwal Szermierki, Memoriał Fechtmistrza Jana Nowaka. W turnieju wystartowało około 200 zawodniczek w czterech kategoriach wiekowych. Pojedynki toczyły się na siedemnastu specjalnie przygotowanych planszach szermierczych. W turnieju wystartowały zawodniczki z 13 państw. Na turniej w Poznaniu byli zaproszeni goście honorowi: złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio 1964 roku Egon Franke z małżonką Elżbietą Cymerman-Franke.

Najstarsza kategoria wiekowa U15 została zdominowana przez Antoninę Lachman. Podopieczna Tomasza Ciepłego w finale pokonała Maję Szatarską Fundacja Gdańska Szkoła Floretu. Na trzecim miejscu turniej ukończyły Kanas Konstancja Warta Muszkieterowie Poznań i Żurawska Karolina Budowlani Toruń. Aleksandra Liszka po przegranej w ćwierćfinale z koleżanką klubową Tosią zakończyła turniej na 7 miejscu.

W kategorii wiekowej U13 bardzo dobre drugie miejsce wywalczyła Aleksandra Nowakowska, która po bardzo wyrównanej walce przegrała z Ukrainką Kristiną Kulik.

Turniej w kategorii wiekowej U11 zakończyła się zwycięstwem Josan Uliana-Dumitzita Mołdawia, Uliana pokonała w finale Natalie Trzcińską Fundacja Gdańska Szkoła Floretu.  Bardzo dobre 6 miejsce zajęła Zuzanna Wojewódzka. Zuzia w drodze do szerokiego finału pokonała jednym trafieniem swoją odwieczną rywalkę Biankę Telatyńską WKS KOLEJARZ WROCŁAW. Drugi swój strat w turnieju floretowym zaliczyła Wiktoria Bogucka. Po 4 walkach wygranych w eliminacji grupowej Wiktoria zakończyła turniej na 41 miejscu. Nina Jaskólska zakończyła turniej na miejscu 57.

W najmłodszej kategorii wiekowej U9 turniej wygrała Johnson Katie FENCERS CLUB LONDON. Podopieczna Pawła i Justyny Osmańskich tego dnia nie miała sobie równych.  Najlepsza z naszego klubu Florentyna Wiśnik po bardzo wyrównanym pojedynku o wejście do szerokiego finału, przegrała w dodatkowej minucie Kanape Veronika Łotwa.