25.05.2018

Igor Woźniak na trzecim miejscu w Gdańsku!!!

W niedzielę 20 maja w Gdańskiej Szkole Floretu odbył się turniej szermierczy „Gdańska Kuźnia”. Zawody były rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych.

W najstarszej kategorii wiekowej na trzecim miejscu zakończyła turniej  Igor Woźniak. Podopieczny trenera Tomasza Ciepłego może zaliczyć start w Gdańsku do bradzo udanych. Igor walczył z zawodnikami o dwa lata starszymi. Wielkie gratulacje dla tego młodego zawodnika. W tym sezonie Woźniak wystartuje jeszcze w dwóch turniejach. 3 czerwca w Europejskim Festiwalu Szermierki oraz 9 czerwca w najważniejszym turnieju w tym sezonie, w Mistrzostwach Polski Młodzików w Obornikach Śląskich.  Turniej wygrał Adam Podralski UKS ATENA GDAŃSK, który potwierdził swoją wysoką formę. Na drugim miejscu został sklasyfikowany Adam Jakubowski UKS ATENA GDAŃSK. Obok Igora na najniższym stopniu Podium stanął Mikołaj Płaszczewski Warta Muszkieterowie Poznań.  Bardzo dobrze w eliminacji grupowej poradził sobie Kamil Matusewicz, który przegrał tylko jedną walkę. Niestety w walce o wejście do szerokiego finały przegrał z Kwiatkowskim Mateuszem UKS ATENA GDAŃSK. Olaf Wiśnik zajął miejsce 17, Marcin Napieralski miejsce 41

W kategorii młodzik również bardzo dobrze rozpoczął turniej Adrian Kapała, który podobnie jak Kamili wygrał pięć z sześciu walk. Niestety mimo bardzo dobrego 11 rozstawienia Adrian przegrał pierwszy pojedynek z kolegą z klubu IKS LESZNO 12:10.

W najmłodszej kategorii wiekowej reprezentował nas Feliks Wiśnik. Felek startował z rocznikiem 2007 i 2008. W eliminacji grupowej wygrał trzy z pięciu walk. Następnie wygrał walkę pucharową o wejście do 16. W kolejnym pojedynku Felek nie poradził sobie z dobrze walczącym zawodnikiem z IKS LESZNO Ginter Cezarym. Felek zajął ostatecznie bardzo dobre 15 miejsce.