14.05.2018

Adrian Wojtkowiak na podium Pucharu Polski seniorów!!!

W niedzielę 13 maja w stolicy Polski odbyła się XLI edycja turnieju „O Złoty Floret J.M. Rektora AWF w Warszawie” Tak jak przed rokiem zwycięzcom został Michał Siess Fundacja GSF, który tym razem w finale pokonał Laszka Rajskiego Wrocławianie.  Bardzo dobre trzecie miejsce wywalczył podopieczny Włodzimierza Węcławka Adrian Wojtkowiak, który w drodze do podium pokonał m.in. Jakuba Surwiłło AZS-AWF WARSZAWA 15:14 oraz Krystiana Gryglewskiego Fundacja GSF 15:10. Obok Adriana na trzecim miejscu został sklasyfikowany Wenezuelczyk Janderson Briceno reprezentujący klub Wrocławianie.

W najlepszej szesnastce turnieju mieliśmy jeszcze trzech zawodników. Na miejscu 10 zakończył turniej Filip Kubiak, tuż za nim na miejscu 11 Szymon Kozłowski i na miejscu 14 Maciej Bem.  Po przegranych walkach o wejście do najlepszej 16 zakończyli swój turniej na 22 i 23 miejscu kolejno Bartosz Cegielski i Bartosz Żurawski.

Podczas finału zawodnicy i trenerzy z Warszawy zostali uhonorowani przez Prezesa Polskiego Zawiązku Szermierczego Adama Konopkę oraz  Wiceprezesa klubu ds./sportowych AZS-AWF Warszawa Mariusza Kosmana odznakami za zasługi dla Polskiej Szermierki: Anna Janas-Sanecka, Zofia Walczyńska, Katarzyna Mazdes, Michał Majewski, Magdalena Grabowska, Karol Wróblewski, Jakub Surwiłło oraz Marcin Zawada.

Już za dwa tygodnie nasi seniorzy wracają do stolicy aby walczyć w Mistrzostwach Polski seniorów we florecie kobiet i mężczyzn. Tytułu Mistrzyni Polski będzie bronić Martyna Synoradzka podopieczna trenera Włodzimierza Węcłąwka.