14.04.2018

Eryk Woźniak na III miejscu w turnieju Youngster Cup w Lesznie!!!

14/15 kwietnia 2018 r. w Lesznie rozegrany został turniej z cyklu Yonugster Cup we florecie dziewcząt i chłopców. W sobotnich zmaganiach chłopców, w których klub AZS AWF Poznań reprezentowało czterech zawodników, najlepiej spisał się Eryk Woźniak (kat. zuch) zdobywając III miejsce!!! Walczący w tej samej kategorii wiekowej Feliks Wiśnik zajął miejsce 17. Dwoje pozostałych zawodników Adam Grupiński oraz Adam Korbas to debiutanci i mimo, że nie udało im się wygrać żadnej walki to wrócą z tych zawodów bogatsi w doświadczenia turniejowe, które zapewne przydadzą im się w kolejnych startach. W niedzielę startowały dziewczynki, niestety żadnej z nich nie udało się stanąć na podium. Najbliżej niego była Florentyna Wiśnik - miejsce 6 w kategorii zuch, która dopiero ćwierćfinale musiała uznać wyższość zawodniczki UKS MDK-5 Bydgoszcz Teresy Moś. Nina Jaskólska również walcząca w kategorii zuch zajęła miejsce 14. W starszej kategorii – dzieci, spośród pięciu startujących zawodniczek, najwyżej na miejscu 11, została sklasyfikowana Zuzanna Wojewódzka, dwa miejsca niżej, turniej zakończyła Zuzanna Góralczyk. Roksana Gałęska po przegranej walce o awans do najlepszej 32 turnieju zajęła miejsce 35, a Anna Białecka oraz Wiktoria Bogucka, zakończyły zmagania na etapie eliminacji grupowych i zajęły miejsca odpowiednio 42 i 23. Najstarszą kategorię wiekową – młodzik reprezentowała Aleksandra Nowakowska, która przegrała awans do szerokiego finału z rok starszą zawodniczką z Gdańska i zajęła ostatecznie 16 miejsce.