08.04.2018

Maciej Bem brązowym medalistą Mistrzostw Świata w Veronie!!!

Autor: Tomasz Ciepły

W niedzielę 8 kwietnia w Veronie Maciej Bem zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata kadetów. Od początku turniej nie układał się po myśli młodego zawodnika z Poznania. Podopieczny Tomasza Ciepłego eliminacji grupowej wygrał tylko trzy z sześciu walk co dało mu odległe 59 rozstawienie do turnieju głównego. Pierwszy pojedynek pucharowy z Portugalczykiem Murteira Jose  był bardzo ciężki. Maciej od początku walki nie mógł wejść na swoje obroty aż do stanu 13:8 dla przeciwnika. Od tego momentu nasz zawodnik się obudził i zaczął walczyć na swoim wysokim poziomie. Zadał kolejno 7 trafień. i wygrał pojedynek 15:13. Walka o wejście o najlepszej 32 z rozstawionym z numerem szóstym Niemcem Ercanem Kerem była już spokojniejsza. Pewne zwycięstwo Polaka 15:9. W kolejnych walkach w drodze do medalu Maciej pokonał  zawodnika z Chile Alarcon Leopoldo 15:12, Koreańczyka Kwon Jungsung 15:13, Chińczyka Xu Jie 15:14. W półfinale Maciej przegrał z Amerykaninem Olivares Marcello 15:08. Mistrzem Świata został Amerykanin Bravo Kenji, który pokonał w finale Olivaresa 15:11. Na najniższym stopniu podium obok Macieja stanął Meksykanin Cervantes Diego. Adam Podralski zajął miejsce 23 miejsce, Jakub Dołżycki 38.

We florecie dziewcząt zwyciężyła Ueno Yuka, która pokonała w finale Amerykankę Tieu May. Brązowe medale zdobyły Devore Delphine USA i Favaretto Martina ITA. Najlepsza z Polski okazała się Ławska Magdalena, która zakończyła turniej na miejscu 9. Wieczorek Aleksandra zajęła miejsce 66, Murawska Karolina zakończyła turniej na miejscu 84.Warto wspomnieć, że Japonka Ueno Yuka zdobyła dzień wcześniej złoty medal Mistrzostw Świata juniorów.

Ogromne gratulacje dla wszystkich medalistów!!!