04.03.2018

Maciej Bem brązowym medalistą Mistrzostw Europy kadetów w Sochi!!!

W niedzielę 4 marca w pięknej hali olimpijskiej w Sochi odbył się turniej indywidualny kadetów we florecie mężczyzn. Podopieczny Tomasza Ciepłego Maciej Bem wywalczył brązowy medal.  Od początku turnieju Maciej pokazał, że jego forma cały czas jest na wysokim poziomie. W eliminacji grupowej wygrał wszystkie z 6 walk co dało mu 4 rozstawienie do turnieju głównego. Pierwszą walkę pucharową Bem wygrał 15:04  z Holendrem Quincy Dualeh. W walce o wejście do szerokiego finału Maciej pokonał Rosjanina Dmitrii Osipova 15:11.  Walkę o wejście do strefy medalowej Maciej stoczył z kolejnym Rosjaninem Barannikovem. Po bardzo zaciętym pojedynku podopieczny Tomasza Ciepłego pokonał gospodarza turnieju i tym samym awansował do strefy medalowej. Na drodze do finału naszego reprezentanta stanął bardzo dobrze walczący Duńczyk Jonas WIN TERBERG-POULSEN nr 2 listy europejskiej. Walka zakończyła się wynikiem 15:08 dla Duńczyka. Mistrzem Europy został Włoch Filippo Macchi pokonując w finale 15:14 Duńczyka Jonas WIN TERBERG-POULSEN. Brązowe medale wywalczyli Maciej Bem i Włoch Alessio Di Tommaso.