10.06.2017

Srebrny medal w Mistrzostwach Polski Młodzików dla Igora Woźniaka!!!

W sobotę 10 czerwca we Wrocławiu odbyły się indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w szermierce. We florecie chłopców wystartowało 95 zawodników z całej Polski. We floret dziewcząt na plansze stawiło się 75 zawodniczek.

Nasz klub reprezentowało 4 florecistów i 5 florecistek. Bardzo dużą niespodziankę trenerowi Tomaszowi Ciepłemu sprawił Igor Woźniak, który po bardzo dobrych walkach wywalczył srebrny medal. W finale Igor przegrał nieznacznie z Piotrem Kraśków z klubu UKS ATENA GDAŃSK.  Wicemistrzostwo Polski młodzików to najlepszy wynik sportowy tego młodego zawodnika. Bardzo dobrze rozpoczął turniej Kamil Matusewicz, który wygrał wszystkie walki w eliminacji grupowej. Niestety Kamil przegrał swój pierwszy pojedynek o wejście do najlepszej 32 turnieju z gospodarzem turnieju Pander Tymoteusz Wrocławianie i zajął 34 miejsce. Antoni Bem Zajął miejsce 40, natomiast Marcin Napieralski wywalczył 59 miejsce.

We florecie dziewcząt  najlepsze 8 miejsce dla naszego klubu wywalczył Aleksandra Liszka. Podopieczna Tomasza Ciepłego w drodze do szerokiego finał pokonała koleżankę klubową Milenę Zadorę 12:10 miejsce 16. Antonina Lachman, która miała obronić tytuł Mistrzyni Polski  Młodzików nie może zaliczyć startu w indywidualnych Mistrzostwach Polski do udanych. Po przegranej jednej walce w eliminacji grupowej podopieczna Tomasza Ciepłego została rozstawiona do turnieju głównego z numerem 12. Już w walce o najlepszą 16 Antonina trafiła na Ewę Zacharewicz z klubu UKS DE LA SALLE GDAŃSK. Tym razem lepsza okazała się podopieczna Jarosława Mojskiego. Tosia zajęła miejsce 20. Na 24 miejscu zakończyła turniej Aleksandra Nowakowska.

Jutro turniej drużynowy i kolejna szansa na medale!!!