03.06.2017

Zwycięstwo Aleksandry Wieczorek na zakończenie sezonu!!!

W sobotę 3 czerwca w Poznaniu odbył się Europejski Festiwal Szermierki, X Memoriał Jana Pieczyńskiego. Świetnie zakończyła sezon Aleksandra Wieczorek. Podopieczna Tomasza Ciepłego wygrała turniej w najstarszej kategorii wiekowej. W półfinale Ola wygrała z koleżanką klubową Antoniną Lachman 15:13. W finale Wieczorek pokonała Rosjankę Ksenia Glebowa 15:14. 8 miejsce zajęła Konstancja Cichocka podopieczna Krzysztofa Szymkowiaka, która przegrała w ćwierćfinale z Antoniną Lachman. Konstancją stoczyła bardzo dobrą i wyczerpującą walkę o wejście do szerokiego finału z Malwiną Kołodziejczyk UKS ATENA GDAŃSK. Zuzanna Jóźwiak zajęła miejsce 20. Aleksandra Liszka zakończyła turniej na miejscu 30.

W kategorii wiekowej u 13 turniej wygrała Ukrainka Anastasiia Yerofieienko pokonując w finale Maję Szatarską UKS ATENA GDAŃSK. Aleksandra Nowakowska zajęła 20 miejsce. Zofia Żurawska miejsce 62. Na 64 miejscu zakończyła turniej Julia Jakubowska.

Kategoria U-11 wugrała zawodniczka z USA Ishani Sood, która pokonała w finale Karolinę Rompczyk UKS DE LA SALLE GDAŃSK. 35 miejsce zajęła Zuzanna Wojewódzka, 46 miejsce zajęła Góralczyk Zuzanna, 55 miejsce zajęła Barbara Lachman, 63 miejsce zajęła Nowakowska Zofia.

Najmłodszą kategorię wiekową U-9 wygrała Rosjanka Milena Levchuk, która wygrała w finale z Zofią Wojtas UKS ATENA GDAŃSK. Bardzo ładnie zaprezentowała się Florentyna Wiśnik, która zajęła 7 miejsce.