26.03.2017

Świetny występ Aleksandry Wieczorek w "Challenge Wratislavia"!!!

W niedzielę 26 marca we Wrocławiu odbył się międzynarodowy turniej „Challenge Wratislavia”. W najstarszej kategorii wiekowej świetnie zaprezentowała się Aleksandra Wieczorek podopieczna Tomasza Ciepłego, która zajęła trzecie miejsce. Na pochwałę zasługują wszystkie zawodniczki K.S. AZS – AWF Poznań. Zuzanna Jóźwiak wystartowała po dwutygodniowej przerwie w treningach spowodowanej chorobą i zajęła bardzo dobre miejsce 14. Antonina Lachman, która  w przyszłym roku wystartuję ostatni raz w tym turnieju zajęła miejsce 21. Na 38 zakończyła turniej Konstancja Cichocka. Miejsce  61 zajęła Aleksandra Liszka. W turnieju wystartowało 157 zawodniczek.

W średniej kategorii wiekowej wystartowało 188 zawodniczek. Najlepsza okazała się Rosjanka Borodaenko Alina, która wygrała w finale z Hung Juliana USA.  Na trzecim miejscu znalazły się dwie Polki Szatarska Maja UKS ATENA GDAŃSK i Kanas Konstancja WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ. Nasza najlepsza zawodniczka Aleksandra Nowakowska zajęła dobre 31 miejsce,  Aleksandrę zobaczymy jeszcze w przyszłym roku w tej kategorii wiekowej.  Na 146 miejscu zakończyła turniej Julia Jakubowska.

W najmłodszej kategorii wiekowej  nasz klub reprezentowały trzy zawodniczki.  Zuzanna Góralczyk 41 miejsce, Zuzanna Wojewódzka 71 miejsce oraz Barbara Lachman miejsce 91. W finale spotkały się dwie Rosjanki Chausova Vera i Bairamova Dinara. Lepsza okazała się Vera, która pokonała Dinare 8:4. W turnieju startowało 132 zawodniczek.

W sobotę 25 marca odbył się floret chłopców. W najstarszej kategorii wiekowej turniej wygrał Niemiec Arven Borowiak, który pokonałw finale Polska Szymona Mlickiego UKS MDK – 5 BYDGOSZCZ. Na trzecim Adam Podralski z klubu UKS ATENA GDAŃSK i Rosjanin Anton Korablin.  Olaf Wiśnik zakończył turniej na miejscu 115, Kamil Matusewicz miejsce 145 oraz Marcin Napieralski miejsce 202.

Średnia kategoria należała do Chińczyka trenującego w SAN FRANCISCO FENCERS CLUB James Chen.  Kolejne stopnie podium zajęli Rosjanie. Drugie miejsce Aleksander Puzorov, trzecie miejsca Pavel Puznakov i Egor Kiselev.  Najlepszy zawodnik z naszego klubu to Igor Woźniak, który zajął 20 miejsce. 75 miejsce zajął Antek Bem. Przez eliminację grupowe nie przedarł się Przemysław Szeszuła  224 miejsce.

Najmłodszą kategorię wiekową zwyciężył Rosjanin Georgii Demesh. Podium uzupełniło trzech reprezentantów Wielkiej Brytanii. Drugie miejsce Aarav Chaudhari. Na najniższym stopniu podium stanęli  Samuelis Savickas i David Sosnov. Najlepszym Polskiem okazał się Jakub Gorczyca UKS ATENA GDAŃSK, który zajął miejsce 5. Nasz klub reprezentowało dwóch zawodników w tej kategorii wiekowej. Maciej Bańkowski miejsce 82  oraz Marcel Kuźmicki 115 miejsce.